Jaagu Raamaturiiuli saated

Aastatel 2013 - 2014 Päikeseraadio eetris olnud "Jaagu Raamaturiiul" järelkuulamises
Tõepoolest - küsijate huvi tõttu taastasin järelkuulamises ka Jaak Kännu ja Jaak Eametsa autorlustega saadete järelkuulamise. Üheks tõukeks sellele oli ka 2017 aasta veebruari lõpus siitilmast lahkunud ulmekirjaniku Tiit Tarlapi saatelõik, mida on nüüd võimalik taaskord kõigil kuulata.

Kui esimene saade jõudis eetrisse 2013 aasta septembris, siis oli tegemist esimese katsetusega, teadmata, kas sellise saate vastu üldse huvi on. Nagu selgus, oli siis ja on tänaseni, kui siiset blogipostitust kirjutan. Tõsi on, et raadiojaamades on primaarne võimalikult odavalt toota muusikalist segaputru, olgu see siis uued hitid või vanad, aga saadetele, mille ettevalmistamine nõuab oluliselt enam tööd ja aega, ei hakka erajaama hammas peale - selleks on küll riigiraadio, kuid... Selgub et ega riigiraadio hakka kajastama "kohaliku tähtsusega" kirjatsuurade tegemisi, hea kui mõnest üldse juttu tehakse.

Olgu kuidas on, Päikeseraadio saatetootmine oli suunatud mitte ainult muusikale vaid võimalikult kõigele, mis toimus pärnumaal ja millele ka riigiraadio tähelepanuväärset eetriaega ei leidnud.

Elu läheb edasi ja internet on varsti igamehe püksitaskus - küllap pole kaugel enam aeg, kui FM saatjate vajadus kaob koos mastidega, milliste eest täna veel Levira hingehinda küsib. Internet on võimas ja seda võimu saab oluliselt soodsamate tingimustega kasutada pea iga inimene, kellel mingi teadmine raadiosaate tootmisest.
Eelmine
Audio- ja videomaterjali digitaliseerimine KKK
Järgmine
Tallinna Lauluväljak kutsub "Sööma"

Vastused puuduvad

Email again:
UA-34877332-1